Zapowiedzi, typy, najlepsze kursy – Mistrzostwa Świata 2018 w piłce nożnej Grupa C

Grupa C to miejsce, w którym po wygranym ostatecznie barażu wylądowała Dania, nasz rywal z eliminacji w strefie europejskiej.  Jednak to nie kraj z północnej Europy będzie faworytem do ukończenia rywalizacji na pierwszym miejscu. Zdecydowanym zwycięzcą typuje się tutaj drużynę Francji, a na dalszych pozycjach na sprawienie sensacji czekają Peru Australia.

O ile gra Duńczyków w dużej mierze zależy od dnia „reżysera” ich gry Christiana Eriksena, o tyle „Les Bleus” mają bardzo wyrównany i naszpikowany gwiazdami światowego formatu skład, żeby wspomnieć tylko Pogbę, Griezmanna, Mbappe czy Dembele. Najlepsze kursy na Francję oscylują wokół 1,30 na wygranie grupy i 7,00 na wygranie Mistrzostw Świata razem z Hiszpanią, a zaraz za Niemcami i Brazylią.

Dużo ciekawiej zapowiada się walka Danii z reprezentacją Peru. Przybysze z Ameryki Południowej typowani są co prawda na trzecią drużynę grupy, ale ich ambicje sięgają znacznie ponad to. Niestety dla nich wykluczony z Mistrzostw Świata został Paolo Guerrero, 86-krotny reprezentant kraju i jedna z legend tamtejszej piłki. Oficjalnie przedstawiony powód wzbudza w nas Europejczykach zarazem śmiech i politowanie. Otóż Peruwiańczyk wypił podobno herbatę z liśćmi koki, co stanowi normalny peruwiański napój stosowany m.in. na rozrzedzenie krwi i łatwiejsze oddychanie na dużych wysokościach, ale ze względu na zawartość narkotyku jest oczywiście wykluczone dla sportowców. Peru nadzwyczaj dobrze poradziło sobie w niesłychanie silnej strefie CONMEBOL zajmując 5-te miejsce nad takimi drużynami jak Ekwador, Paragwaj czy Chile. Wystarczyło to na baraż z Nową Zelandią rozstrzygnięty w rewanżowym meczu u siebie na korzyść Latynosów 2:0.

Wydaje się, że wspomniana trójka jest poza zasięgiem Australii, która dostała się do turnieju po barażach strefy azjatyckiej. Zaraz po kwalifikacjach z pracy zrezygnował grecki trener „Aussies” Ange Postecoglou i zastąpił go Holender Bert Van Marwijk, który nota bene przez dużą część eliminacji był selekcjonerem Arabii Saudyjskiej. Dla reprezentacji Australii zatem całkiem nowy rozdział i nie do końca wiadomo czego można spodziewać się po graczach z Oceanii reprezentującej na Mistrzostwach Świata 2018 azjatycką federację.

Jeśli zaś o chodzi o typy oraz najlepsze kursy dotyczące grupy C warto wspomnieć, że Francja typowana jest na drużynę, która strzeli najwięcej bramek na Mistrzostwach Świata 2018, pomimo, że jak już wspomnieliśmy jest dopiero na 4-tej pozycji do wygrania turnieju. Świadczy to o sile ofensywnej „Trójkolorowych”. Sam Antoine Griezmann jest przedstawiany w czołowej czwórce do wygrania statuetki dla najlepszego gracza turnieju, zaraz za Neymarem, Messim i Ronaldo.

Za to, że kontrowersyjny były piłkarz Arsenalu, a obecnie norweskiego Rosenborga Nicklas Bendtner będzie najlepszym strzelcem Mistrzostw Świata 2018 w drużynie Danii najlepsze kursy dają aż 10-krotną przebitkę.

Na pewno grupa C MŚ 2018 ze wzgkędu na jej różnorodność będzie jedną z ciekawszych na tych Mistrzostwach.

 

Link sponsorowany:

Baw się bez ryzyka!