Kolejne rozdanie w Ekstraklasie. Druga kolejka – zapowiedź i najlepsze kursy

Po premierowej rundzie oraz startach polskich zespołów w kwalifikacjach do europejskich pucharów wiemy już nieco więcej o składach i przygotowaniu poszczególnych drużyn. W piątek w meczach inaugurujących 2 kolejkę Lech rozgromił Wisłę Płock, a Górnik pokonał Zagłębie. Oba kluby usadowiły się na chwilę obecną na czele tabeli z 4 punktami na koncie.

Sobota to dzień, w którym zaprezentują się beniaminkowie. ŁKS zagra w Krakowie przeciwko Cracovii, a Raków pojedzie do Białegostoku na spotkanie z Jagiellonią. Szczególnie dużo oczekujemy od tego drugiego meczu. Lider Ekstraklasy po 1 kolejce kontra zwycięzca 1 ligi poprzedniego sezonu. W spotkaniu faworytem jest Jagiellonia. Najlepszy kurs na gospodarzy wynosi 1,90 i patrząc na to co pokazali w pierwszym spotkaniu oraz mając na uwadze fakt, iż grają u siebie wydaje się to naprawdę „łakomym kąskiem”. Podobnie zresztą przedstawia się kurs na Cracovię. Krakowianie w meczu przeciwko Łódzkiemu Klubowi Sportowemu notowani są po kursie 1,95. Po tym jak interesująco Łodzianie zaprezentowali się w 1 kolejce przeciwko Lechii do tego kursu na gospodarzy przekonani akurat już tak bardzo nie jesteśmy.

Najciekawsze jednak w Ekstraklasie dzieje się będzie działo się w niedzielę. Wtedy to grają nasze „eksportowe” drużyny. I tak, zaczynamy od Kielc, gdzie miejscowa Korona podejmie Legię. Widząc grę „Wojskowych” w pierwszych spotkaniach i znając ich apatyczność na początku każdego sezonu, w tym meczu możliwe jest chyba każde rozstrzygnięcie. Z takiego samego założenia wychodzą analitycy z firm bukmacherskich, gdzie kursy na obie drużyny są niemal równe. Legia wyceniana jest na 2,45, podczas gdy wygrana Korony to kurs 2,80. My chyba najbardziej pochylilibyśmy się nad opcjami „obie drużyny strzelą – tak” (najlepszy kurs 1,82) oraz „powyżej 2,5 bramki” (kurs 2,10).

Niedzielne zmagania ekstraklasowe kończą kolejni dwa pucharowicze. Piast jedzie do Wrocławia na stadion Śląska, zaś Lechia u siebie podejmuje krakowską Wisłę. Po świetnym spotkaniu przeciwko Brondby, klub z Gdańska będzie miał kolejną okazję, aby zaprezentować się swoim kibicom. Lechia jest zdecydowanym faworytem konfrontacji z przetrzebioną kontuzjami Wisłą. Najlepszy kurs na gospodarzy wynosi 1,60 i wydaje się być „pewniakiem”. My zdecydowalibyśmy się chyba nawet na typowanie handicapu (-1) na Lechię po kursie aż 2,80. Ciekawie wygląda również opcja „gospodarze powyżej 1,5 bramki” po najlepszym kursie 1,70.

Jeśli chodzi o Piasta to sprawa wygląda nieco inaczej, bo to gospodarze z Wrocławia są faworytem. Kurs na Śląsk to 2,20, przy 3,10 na Mistrza Polski z Gliwic. My stoimy na stanowisku, iż wytypowanie wyniku tego spotkania graniczyłoby z cudem, a jedyne nad czym można się zastanowić to „obie drużyny strzelą – tak” po kursie 1,80.

Kolejkę zamknie rywalizacja Pogoni z Arką. Rewelacyjnie grający w meczu przeciwko Legii „Portowcy” nie powinni mieć w tym spotkaniu problemów. To samo zresztą pokazują kursy bukmacherskie. 1,70 na Pogoń i 4,50 na Arkę mówi samo za siebie. Powodzenia!

Link sponsorowany:

Baw się bez ryzyka!

Fot. tt.se