Francja – Szwecja. Kolektyw vs gwiazdy!

Francja - Szwecja

Mecz Francji ze Szwecją jest jednym z najciekawszych piątkowych spotkań eliminacji Mistrzostw Świata. Po trzech starciach jedni i drudzy nie tylko mają na swoim koncie po siedem punktów, ale mogą się także pochwalić identycznym bilansem bramkowym 5:1. Drużyny zajmują ex aqeuo pierwsze miejsce w Grupie A, co sprawia, że stawką tego meczu jest pozycja samodzielnego lidera. Kto wykorzysta tę szansę?
Francja zaczęła eliminacje od wpadki. Finaliści EURO 2016, mimo bombardowania bramki Białorusi, nie potrafili strzelić gola i ostatecznie bezbramkowo zremisowali z naszymi wschodnimi sąsiadami. W kolejnych spotkaniach Francuzi okazali się lepsi od Bułgarii i Holandii, z którą to wygrali na wyjeździe 0:1 po bombie Paula Pogby. Najdroższy zawodnik świata co prawda jeszcze nie do końca odnalazł się w Manchesterze United, jednak w reprezentacji zawsze trzyma wysoki poziom.
Szwedzi udowodnili swoim kibicom, Skandynawowie nie stracili nic z efektywności pod bramką rywala i – co ciekawe – pięć bramek zdobytych w tych eliminacjach padło po strzałach pięciu różnych piłkarzy. Pokazuje to, że siła Szwedów tkwi w zagrożeniu, które może nadejść z każdego sektora boiska. Utrudnia to rywalom rozpracowanie reprezentacji, która jeszcze do niedawna opierała swoją grę na piłkarskim wieżowcu z charakterystycznym kucykiem.
Niesamowita siła ognia w postaci wspomnianego Pogby, Dimitri Payeta czy znajdującego się w świetnej formie Antoine’a Griezmanna, połączona z faktem grania u siebie sprawiają, że faworytem meczu jest reprezentacja Francji. Szwedzi, którzy w starciu z Holandią oddali Pomarańczowym inicjatywę, swojej szansy mogą szukać w kontratakach.

link sponsorowany:

300 sposobów na podkręcenie emocji