O powrót na zwycięski szlak, czyli Polska – Austria. Zapowiedź i najlepsze kursy

Po passie 4 zwycięstw w 4 pierwszych meczach i otwartej autostradzie do EURO 2020 Polacy porażką ze Słowenią skomplikowali sobie sytuację w grupie G.  W poniedziałkowy wieczór Polska, na Stadionie Narodowym w Warszawie zmierzą się z wiceliderem grupy, Austrią. W przypadku porażki „Biało-czerwonych” nie tylko tracimy przewodnictwo w grupie, ale również pozwalamy kolejnym: Izraelowi i Słowenii zbliżyć się do nas na bardzo mały dystans.

Zadanie czeka nas arcytrudne. Austriacy w ostatnich trzech meczach zdobyli komplet punktów, tracąc zaledwie 1 bramkę , a strzelając aż 11. Szczególnie dobrze spisali się oni w meczach przeciwko Północnej Macedonii i Łotwie, którym strzelili 10 goli, podczas gdy Polakom udało się wbić zaledwie 3 bramki tym przeciwnikom. Wydaje się, że Franco Foda znalazł sposób na tę reprezentację, a i ona sama zgrywa się coraz bardziej. Niewątpliwą gwiazdą Austriaków jest Marko Arnautovic. Napastnik chińskiego Shanghai SiPG w eliminacjach zdobył już 6 goli, zaliczając po 2 trafienia przeciwko Izraelowi, Macedonii Północnej i Łotwie.

W polskim obozie po kilku dość szczęśliwych zwycięstwach nastąpiła brutalna weryfikacja. Słowenia obnażyła wszystkie nasze słabe strony. Brak Kamila Glika w obronie zdecydowanie osłabił naszą defensywę, a w ataku nie było z naszej strony żadnej kreatywności. Po raz kolejny zawiedli Piotr Zieliński i Mateusz Klich, od których wymagany w przodzie dość dużo. Również Krzysztof Piątek w rozpoczętym sezonie jest cieniem zawodnika jakiego znaliśmy. Na plus na pewno zapisać można kilkadziesiąt minut Krystiana Bielika, który wniósł do drugiej linii trochę ożywienia i odwagi, pomimo swojego debiutu w dorosłej reprezentacji.

Najlepszy kurs na  Polskę wynosi 2,15. Za zwycięstwo Austrii bukmacherzy płacą po kursie 3,60. Remis szacowany jest na 3,40. W obecnej formie obu drużyn warto chyba zastanowić się nad tą ostatnią opcją lub typem „Austria nie przegra” po kursie 1,72. Ciekawą prawidłowość da się również zaobserwować w stosunku do liczby bramek. Na 8 ostatnich meczów reprezentacji Polski aż 7 kończyło się zaledwie dwom golami lub mniej. Oznacza to, że najlepszy kurs 1,75 na typ „liczba goli – poniżej 2,5” wydaje się całkiem interesujący.

Do  obserwacji na temat zakładów na liczbę bramek dodać można również zakłady na liczbę kartek.  W ostatnich meczach Austriaków tych było średnio ponad pięć na mecz. Opcja „więcej niż 4,5 kartki w meczu” wyceniana jest na kurs 2,15, a „więcej niż 5,5” na najlepszy kur 3,25.

Wspomnieliśmy wcześniej a Marko Arnautovicu. Kurs na będącego na fali Austriaka, serbskiego pochodzenia do strzelenia gola wynosi 3,10. Dokładnie na tyle samo wyceniany jest Krzysztof Piątek. Zdecydowanym faworytem tego zakładu jest Robert Lewandowski. Kurs na najlepszego polskiego piłkarza z bramką w meczu Polska – Asutria wynosi 2,15.  Powodzenia w typowaniu!

Link sponsorowany:

Baw się bez ryzyka!

Fot. tt.se