Czechy – Norwegia. Na przełamanie?

Czechy – Norwegia. Na przełamanie?

Piątkowy pojedynek Czechów z Norwegami w Grupie C eliminacji Mistrzostw Świata zapowiada się niezwykle interesująco, ponieważ zmierzą się ze sobą zespoły praktycznie przyparte do muru. Zarówno nasi południowi sąsiedzi, jak i Skandynawowie, bardzo słabo zaczęli kwalifikacje do mundialu i jeżeli któraś z ekip chce myśleć o awansie, to musi zacząć punktować.
Gospodarze w tych eliminacjach mają za sobą trzy mecze i jeszcze nie wygrali, a żeby tego było mało – nie strzelili nawet bramki! Remisy z Irlandią Północną i Azerbejdżanem u siebie, a do tego wyraźna porażka na wyjeździe z Niemcami sprawiają, że Czechy zajmują przedostatnie miejsce w grupie (są lepsi tylko od San Marino!) i desperacko potrzebują zwycięstwa, które pozwoli kibicom przywrócić nadzieje na awans na mistrzostwa w Rosji.
„Oczko” wyżej znajduje się reprezentacja Norwegii, która co prawda wygrała jedno spotkanie, ale ze słabiutkim San Marino i to tracąc bramkę. Dwa pozostałe starcia to porażki – ta oczekiwana z Niemcami i ta nieco mniej odniesiona w meczu z rewelacją Grupy C – Azerbejdżanem.
Ani jedna, ani druga reprezentacja nie prezentuje najlepszej formy, a w drużynach brakuje liderów, którzy pociągnęliby grę zespołu. Niemniej jednak za lekkiego faworyta należy uznać Czechów, którzy grają na swoim boisku.

link sponsorowany:

Podkręć emocje, bez ryzyka