Armenia – Czarnogóra. Mecz istotny dla Polaków.

Armenia – Czarnogóra. Mecz istotny dla Polaków.

Piątkowy mecz w Erewaniu pomiędzy Armenią a Czarnogórą rozpocznie czwartą kolejkę kwalifikacji do Mistrzostw Świata. Wynik tego spotkania może okazać się istotny dla Polaków, ponieważ biało-czerwoni jak na razie w grupowej tabeli ustępują jedynie gościom, którzy stali się największym rywalem ekipy Nawałki do awansu.

Gospodarze, zgodnie z przewidywaniami, są outsiderami – zajmują ostatnie miejsce w tabeli i nie zdobyli jeszcze punktu. Mimo to ostatni mecz Ormian mógł podobać się ich kibicom. Po kompromitującej porażce 0:5 z Rumunią u siebie, Armenia do ostatnich sekund remisowała z Polską. I to grając w dziesiątkę! Dopiero bramka Roberta Lewandowskiego w ostatniej akcji meczu sprawiła, że trzy punkty zostały w Warszawie.

Na drugim biegunie znajduje się reprezentacja Czarnogóry, która świetnie weszła w eliminacje. Po trzech spotkaniach jest ona liderem Grupy E i wyprzedza Polaków dzięki lepszemu bilansowi bramek. Czarnogóra rozpoczęła eliminacje od cennego wyjazdowego remisu z Rumunią, a następnie rozgromiła u siebie Kazachstan i ograła faworyzowaną Danię.

Wygrana z Armenią może okazać się wyjątkowo ważna dla Czarnogóry. Goście stoją przed realną szansą na wyjście z grupy i pierwszego w historii awansu na mundial. Piątkowe spotkanie pokaże, jak Czarnogórcy poradzą sobie z presją i czy są gotowi na zaciętą rywalizację z Polską i Rumunią o miejsce premiowane grą na MŚ w Rosji. Mimo serca do gry, jakie Armenia pokazała w starciu z biało-czerwonymi, faworytami pozostają goście, którzy – jeżeli chcą utrzymać pozycję lidera – takie mecze po prostu muszą wygrywać.

link sponsorowany:

Baw się, bez ryzyka