8. kolejka Ekstraklasy – zapowiedź i najlepsze kursy

Po emocjach reprezentacyjnych w piłkę nożną i koszykówkę czas na kolejną kolejkę Ekstraklasy. A ta „przynosi” nam kilka naprawdę ciekawych i wyrównanych spotkań. Już na początek 8. serii spotkań na zapełnionym po brzegi stadionie miejskim w Białymstoku miejscowa Jagiellonia podejmie Legię Warszawa. Jest to typowy „mecz o 6 punktów”. Gospodarze są wiceliderem tabeli z punktem przewagi nad gośćmi, jednakże „Wojskowi” mają jeden mecze rozegrany mniej. Jagiellonia „rozkręca się” z kolejki na kolejkę. Białostoczanie są niepokonani od 5 kolejek, z czego 3 ostatnie rozstrzygali na swoją korzyść, a w ich drużynie bryluje Jesus Imaz, strzelec już 7 goli w tym sezonie. W obozie Legii natomiast wszyscy zastanawiają się jak drużyna rozpoczynająca sezon z piątką napastników poradzi sobie do końca rundy z zaledwie dwoma graczami na tej pozycji. Przypomnijmy, iż juz w pierwszym meczu na Gibraltarze więzadła zerwał Sanogo, a ostatnio Legia „spieniężyła” Kulenovica i Carlitosa. W kadrze zostali tylko Niezgoda i Kante. Jak „poskłada” drużynę trener Vukovic? A jak odpowie Ireneusz Mamrot? Mecz w opinii analityków będzie bardzo wyrównany. Minimalnym wręcz faworytem jest Legia po najlepszym kursie 2,40. Jagiellonia wyceniana jest na kurs 2,70, a remis zagrać można po 3,35. Dość rozsądnym wyborem wydaje się w tej sytuacji remis do przerwy. Opcja ta możliwa jest do postawienia po 2,10, a dla odważniejszych wynik 0:0 do przerwy można „złapać” po 3,10. Interesujące wydaje się też „powyżej 9,5 rzutów rożnych” po kursie 1,75.

Kolejnym hitem Ekstraklasy tego tygodnia będzie spotkanie w Gdańsku, gdzie miejscowa Lechia zmierzy się z poznańskim Lechem. Gdańszczanie pomimo zaledwie jednej porażki na koncie okupują dalekie 10. miejsce. Wszystko przez serię aż 4 remisów w 7 meczach. Sobotnie spotkanie jest idealnie równe pod względem kursowym. Zwycięstwo gospodarzy wyceniane jest identycznie jak wygrana gości, oba po najlepszym kursie 2,55. Remis to współczynnik 3,30. Idąc nieco głębiej w ofertę bukmacherską kusząco wygląda kurs 1,80 na zakład „gol w obu połowach”. W tak wyrównanym meczu świetnie również prezentuje się kurs 4,35 na „remis + powyżej 1,5 bramki w meczu”.

Kolejkę zamknie jeszcze jeden interesujący pojedynek. W poniedziałkowy wieczór w Krakowie, 5-ta w tabeli Cracovia podejmie zajmującego 7-me miejsce Mistrza Polski, Piasta Gliwice. Będzie to niezwykle ciekawe starcie „polskiej myśli szkoleniowej” – Michał Probierz kontra Waldemar Fornalik. Faworytem meczu według bukmacherów są „Pasy” Najlepszy kurs na Cracovię wynosi w tej chwili 2,25. Za Piasta można otrzymać aż 3-krotność postawionej stawki. Nam podoba się typ „Piast – remis brak zakładu” po kursie 2,20. Oznacza to, iż w przypadku remisu nasza stawka zostaje zwrócona, a jeśli goście wygrają to wygrana wypłacona będzie po kursie właśnie 2,20. „Obie drużyny strzelą – tak” po 1,77 też wydaje się ciekawą opcją, podobnie zresztą jak „powyżej 9,5 rzutów rożnych” po kursie 1,75. Życzymy mnóstwa emocji i powodzenia!

Link sponsorowany:

Baw się bez ryzyka!

zyka!

Fot. tt.se