7. kolejka Ekstraklasy – zapowiedź i najlepsze kursy

W nieco przygnębiającej perspektywie kolejnego sezonu bez polskiej drużyny w europejskich pucharach rozpoczęła się 7. seria spotkań polskiej Ekstraklasy w piłce nożnej. Już na starcie kolejki przewodnictwo w tabeli objęła rewelacyjnie spisująca się w ostatnich tygodniach Jagiellonia. Białostoczanie, tak jak wieszczyliśmy przed sezonem, są jedną z najbardziej wzmocnionych latem ekip. Po meczu Korony z Jagiellonią mamy również pierwszą zmianę trenera w tym sezonie (oprócz dołączenia do Płocka Radosława Sobolewskiego). Gino Lettieri został odsunięty od pierwszej drużyny „Złocisto-krwistych” i póki co stery przejął asystent Włocha. 

7. kolejka „funduje” nam ciekawie zapowiadające się mecze. Do hitów kolejki możemy zaliczyć: spotkanie dwóch naszych tegorocznych reprezentantów w eliminacjach do europejskich pucharów – Piasta i Lechii, następnie dwójki liderujących przed tą kolejką drużyn – Śląska i Pogoni, czy meczu „przyjaźni” – Cracovii z Lechem. Kolejkę zamknie Legia podejmująca beniaminka z Częstochowy. Sprawdźmy co na nadchodzące szlagiery proponują nam bukmacherzy, kto jest faworytem i jakie ciekawe typy uda nam się znaleźć.

W przypadku Mistrza Polski dobrą wiadomością jest zatrzymanie w klubie czołowego napastnika Ekstraklasy, Piotra Parzyszka. Polak przymierzany do Frosinone (Serie B), ostatecznie w klubie pozostał. Piast oczekiwał 2 mln euro za swojego najlepszego atakującego, podczas gdy Włosi dawali 1,5 mln plus ewentualne bonusy. W spotkaniu  z Lechią Gdańsk podopieczni Waldemara Fornalika są faworytami. Najlepszy kurs na Piast to w tej chwili 2,15. Drużynę Lechii zagrać można po kursie 3,35. „Obie drużyny strzelą – tak” szacowane jest na kurs 1,80, zaś „Obie drużyny strzelą w obu połowach” to aż 11-krotność postawionej stawki. Po kursie 11,00 można chyba zaryzykować i wierzyć, że obie drużyny pójdą na wymianę ciosów.

Starcie Śląska z Pogonią zapowiada się naprawdę interesująco. Gospodarze to ostatnia niepokonana w Ekstraklasie drużyna. Czy to zmieni się w niedzielę? Najlepszy kurs na takie rozstrzygnięcie, czyli zwycięstwo Pogoni to 2,90. Wygrana Śląska wyceniana jest po kursie 2,40. Dla nas to idealnie zapowiadające się na remis spotkanie. Podział punktów w meczu to kurs 3,10, zaś remis do przerwy to kurs 2,00 czyli dokładnie podwojenie postawionej stawki. I to ostatnie rozwiązanie wydaje nam się bardzo prawdopodobne. Warty zaryzykowania przy dobrze broniących obu drużynach jest rezultat 0-0 do przerwy po najlepszym kursie 2,75.

W meczu „przyjaźni” Lecha z Cracovią skłanialibyśmy się pójść za radą bukmacherów i większe szansę dach „Lechitom”. Najlepszy kurs na „Kolejorza” to 2,00, „Pasy” wyceniane są na kurs 3,60. Jako, że defensywa Lecha nie stanowi w tym sezonie monolitu, widzimy dużą szansę w nietypowym zakładzie „wynik + liczba goli 2,5” z typem wygrana gospodarzy + więcej niż 2,5 goli po kursie aż 3,20.

Na niedzielę zapowiada się wygrana podrażnionej porażką w pucharach Legii. Skład powinien pozostać już niezmieniony. Legia szacowana jest po kursie 1,55, ale my poszlibyśmy dalej – Legia wygra wyżej niż 1 bramką po najlepszym kursie 2,50. Ciekawym rozwiązaniem jest również liczba rzutów rożnych. Jest to bardzo mocna broń obu zespołów, więc nie będą oni stronić od wykonywania kornerów. Więcej niż 9,5 rzutu rożnego po kursie 1,86 wygląda co najmniej zachęcająco. Powodzenia!

Link sponsorowany:

Baw się bez ryzyka!

Fot. tt.se